Tu i Teraz

W 2008 roku, po 36-ciu latach po raz pierwszy zagraliśmy RAZEM. Jacek Malicki -gitara, Milo Kurtis -instrumenty perkusyjne, Witold Popiel -trąbka, klarnet, eufonium. Muzyka Grupy w Składzie wzbogaciła się o nowe brzmienia i wibracje. Choć zawsze, podczas koncertów inspiracja dźwiękami i dźwięków samych w sobie stanowiły istotę naszej muzyki, mieliśmy świadomość, że obecna formuła powinna ulec zmianie. Demonstratywne podążanie za sprawdzonymi sekwencjami mogło stworzyć regres. Już na początku. Ale siła muzyki intuicyjnej, pomijając jej aspekt medytacyjny, pozwala prawie zawsze czerpać skutecznie i świadomie z nieznanego źródła. Wtedy także odtajnone kody i frazy rozsypały się w nieznanym kierunku. Potem obracały się pod sufitem estetyzującej fotografiami galerii Rempex i powróciły do nas ze zdwojoną energią. Podłoga przyciągnęła nas i naszą muzykę. Stąpaliśmy po ziemi pewnie, jak nigdy przedtem. Czasami jakiś dźwięk wyrwał się gwałtownie ponad głowy, ale świadomość dyscypliny i odpowiedzialność pierwszej wspólnej podróży po latach, wymusiła konsekwencję i porządek.

Info/ 2017

Krzysztof Knittel I Grupa w składzie:

Weszliśmy do studia nagraniowego i próbujemy okiełznać dźwięki pochodzące z różnych przestrzeni. Powoli chaos przekształca się w kosmos.

Krzysztof Knittel/Jerzy Mazzoll/Witold Popiel/Milo Kurtis.

Info/ 2017

Powrotne dźwięki

W 2008 r. zespół się reaktywował inspirując się książką Kamila Sipowicza: „Hipisi w PRL-u”Zadebiutował 3 grudnia 2008 roku w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, przy okazji prapremiery filmu dokumentalnego Irka Dobrowolskiego "Spalony" - film o artyście Jacku Wilewskim.

foto/ Darek Dąbrowski

Prom Kultury 2016

 

Grupa w Składzie wystąpiła w warszawskim Promie Kultury, podczas Festiwalu Greków Polskich 2016.

Posłuchaj

Dźwięki powrotne 12
Kurtis/Konikiewicz/Popiel
w Galerii Freta 2016

cropped-g11.jpg

Product / Service #2

What's another popular item you have for sale or trade? Talk about it here in glowing, memorable terms so site visitors have to have it.

g44

Product / Service #3

Don't think of this product or service as your third favorite, think of it as the bronze medalist in an Olympic medals sweep of great products/services.

fot.anna-liminowicz_bw_12-14-7322

Grupa w składzie 12/14

Nagranie zostało dokonane podczas koncertu grupy w warszawskim klubie 12/14

Warsaw Impro Fest

Grupa w Składzie: wystąpi 1 kwietnia 2017, o godz. 19:30 podczas Warsaw Impro fest

induo

passive mistakes/według Krokodyla

Użyłem tu słowa intuitywnie, jakim czasami jeden z oficjalnych obserwatorów naszej działalności, a czasami aktywny współtwórca (Leszek D.) określał rodzaj muzyki. Przedtem czasami mówiliśmy o muzyce intuicyjnej, nie pamiętam, kto wpadł na ten pomysł; obydwa terminy są bardzo dobre i jestem za ich swobodnym stosowaniem. Intuicyjna jakby bardziej odnosi się do umiejętności przewidywania, antycypowania, bez uprzedzeń (typ I pressume niż I prejudice), gdy intuitywna nazywa coś bardziej poetyckiego, tajemniczego, mglistego (chwytamy mgnienia, by po chwili je porzucić). Istnieje też kierunek w matematyce lat dwudziestych XX wieku zwany intuicjonizmem, stworzony m.in. przez Brouwer’a, {invariance, <~covariance>, its adherents refuje to use a law of excluded midle \in mathematical resoning\, He was killed In 1966 at the age of 85 struck by vehicle Wright In the front of his Mouse when crossing the street} opierający się na odrzuceniu pewnych aksjomatów, przydatny przy tworzeniu teorii liczb, o tym później.